Yedekleme Sistemleri

Veri Kaybına Son!

NAS (Ağa Bağlı Depolama) Nedir ve NAS Küçük İşletmeler için Neden Önemlidir?

Şirketler için veriler kritik önemdedir
Verilerine ulaşamayan şirketler müşterilerine istenilen düzeyde hizmet sunamayabilirler. Kötü müşteri hizmetleri, satış kayıpları veya bozuk ekip çalışması sorunlarının hepsi verilere erişilemediğinde yaşanacaklara ilişkin örneklerdir.

NAS nedir?

Bu sorunların her biri verimliliğin düşmesine, potansiyelin kullanılamamasına ve müşterilerin veri sonuçlarının düzeltilmesini beklemesi gerektiğinde, gelir kaybına neden olabilecektir. Ayrıca veri depolama söz konusu olduğunda küçük işletmeler diğer depolama ihtiyaçlarıyla yüz yüze kalır. 

Örneğin:

Düşük maliyet seçenekleri, Kullanım kolaylığı (küçük işletmelerin çoğunda BT personeli bulunmaz), Kolay veri yedekleme (ihtiyacınız olduğu anda erişilebilir), Büyüme kapasitesi, NAS sistemleri birçok sektörde etkili, ölçeklenebilir, düşük maliyetli depolama çözümü olarak büyük kurumlarda ve küçük işletmelerde hızla yayılmaktadır. 

NAS nedir
NAS sistemi, verilerin yetkili kullanıcılar ve farklı müşteriler için merkezi bir konumda depolanmasını ve buradan alınmasını sağlayan iç ağa bağlı depolama cihazıdır. NAS sistemleri, ek depolamaya ihtiyacınız oldukça elinizdekilere yeni cihazlar ekleyebileceğiniz anlamına gelen, esnek ve yatay ölçeklendirilebilen cihazlardır. NAS, ofis içi bulut sunucusu ortamı olmasına benzer. NAS daha hızlıdır, maliyeti daha düşüktür ve her şeyin sizin kontrolünüzde olmasını sağlayan işyerindeki genel bulut kurulumunun bütün avantajlarını sunar.

NAS sistemleri KOBİ’ler için mükemmeldir.

Kullanılması kolaydır, genel olarak ayrı BT personeline ihtiyaç olmaz. Kendiniz de kurabilirsiniz. 
Daha düşük maliyet
Veri yedekleme kolaylığı sunar ve ihtiyacınız olduğu anda erişilebilir, 
Veri depolamasının emniyetli ve güvenilir biçimde bir merkezde toplanmasını sağlar, 
NAS sistemiyle verilere her zaman erişilebildiğinden çalışanların işbirliği yapması kolaylaşır, müşterilere zamanında yanıt verilebilir ve bilgiler tek bir yerde bulunduğundan satışlar ve diğer konular anında izlenebilir. NAS özel bulut gibi olduğundan ve ağ bağlantısı kullanılarak verilere uzaktan erişilebildiğinden, personel her yerden ve her zaman erişim sağlayabilir.

Dağınık depolama yerleşimleri KOBİ’ler için işe yaramaz.

Nas kullanmamanın size zararları: Uyumsuz veriler
Depolama arızalanırsa bilgi kaybı ve bilgilere erişim sorunları
Müşteri hizmetleri isteklerine ve satış sorgulamalarına yanıt vermede gecikme. 

En iyi sonuç için Synology, QNAP, Netgear ve Drobo gibi lider NAS ortaklarıyla yakın işbirliğinde bulunmaktayız.