Alan Adı - Domain (İsim Tescil)

Domain Tescili nedir ?

Domain tescili (Alan Adı Tescili) bir websitesine ait web adresinin en az 1 en fazla 10 yıl kiralanmasıdır. Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için öncelikle bir alan adı tescil ettirmelisiniz. Alan Adı Tescil işlemini marka tescili hizmeti gibi düşünebilirsiniz.

Domain Alan Adı İsim Tescil DOMAIN ALAN ADI İSİM TESCİL domain alan adı isim tescil

Alan adımı neden PROMEGA dan tescil ettirmeliyim?

PROMEGA yalnızca ICANN tarafından akredite edilmiş firmalar ile çalışmaktadır. ICANN Onaylı Alan adı kayıt operatörleri aracılığı ile tescil edilen bütün alan adları ICANN teminatı altındadır. Bu durum tescil ettirdiğiniz alan adı üzerindeki özlük ve yönetim haklarınızı teminat altına alır.

Kontrol panelimizde bulunan alan adı yönetim arayüzü ile dünya standartlarında DNS Yönetimi (MX, CNAME , A …vb), Name Server Yönetimi, URL Yönlendirme, Whois bilgisi düzenleme/gizleme, Alan adı kilitleme, Name Server oluşturma hizmetleri sağlanmaktadır.

İki faktörlü kimlik denetimi sayesinde ileri seviye güvenlik sağlanmaktadır.

Çalıştığımız ICANN akredite firmalar, ICANN tarafından şart koşulan bütün mali ve teknik altyapı koşullarını sağlamaktadır.

Hangi alan adı uzantısını seçmeliyim…. com net org?

Dünyada en fazla kullanılan alan adı uzantıları sırası ile com, net ve org olarak sıralanabilir. Ancak sadece .com, .net ve .org domain uzantıları tescil etmeniz markanızı korumak için yeterli olmayabilir. PROMEGA olarak Domain kaydınız sırasında .com, .net ve .org ile birlikte Türkiye’de popüler olan .com.tr .gen.tr .web.tr .info.tr ve .biz.tr gibi uzantılarıda araştırarak tescil etmenizi öneririz.

PROMEGA yetkilileri domain tescil işleminiz sırasında en popüler uzantıları sizin için sorgular ve size bilgi verir.

Alan adı tescil siparişim ne kadar sürede aktif edilir?


Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde siparişiniz anında onaylanır, havale veya posta çeki ile yaptığınız ödemeler ödemenizin operatör tarafından teyid edilmesini takiben onaylanır. Havale ve EFT siparişleri haftaiçi ( Pazartesi 09:00 – Cuma 17:30 ) mesai saatleri içerisinde banka hesaplarımız kontrol edilerek onaylanmaktadır. Açıklama kısmında mutlaka alan adınızı belirtmelisiniz.

com.tr uzantılı alan adı tescil etmek için hangi evraklar gerekiyor?

info.tr, biz.tr, tv.tr, web.tr ve gen.tr dışındaki, diğer tüm  .tr uzantılı alan adları için resmi evrak ibraz etme zorunluluğu vardır. Gerekli evraklar NIC.TR tarafından ilan edilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibat kurunuz