Google İnternet Reklamcılığı

Google reklamcılığı

Bütçeniz ne olursa olsun, reklamlarınızı Google arama motorunda ve Google reklamcılık ağında görüntüleyebiliriz. Kullanıcılar yalnızca reklamınızı tıkladığında bütçenizden reklam bedeli düşer. Bu reklamlar metin reklam olabileceği gibi çeşitli boyutlarda, sabit resim reklam ya da hareketli banner reklam , video reklam ya da uygulama reklamlar da olabilir. 

Google‘da her gün milyarlarca arama yapılmaktadır. Doğru kitleye hedeflenmiş Google Ads (eski adıyla Google AdWords) kampanyaları ile satışlarınızı hızla arttırabilirsiniz. Reklamların sadece ilgi çekici olması yeterli değildir, hem dikkat çekici olması gerekir hem de pazarlanan ürünü veya hizmeti sattırması gerekir.

Google Logo İkon google logo ikon GOOGLE LOGO İKON

Google reklamcılığı nasıl yapılır?

Reklam oluşturup işletmenizle alakalı anahtar kelime veya öbekler seçeriz. Kullanıcılar anahtar kelimelerinizden birini kullanarak Google‘da arama yaptığında, reklamınız arama sonuçlarının üst sıralarında, alt sıralarında veya yanında görünebilir. Böylece, Sizinle zaten ilgilenen bir hedef kitleye reklam yapma imkanınız olur. Biz işte tam bu noktada Sizin sektörünüzle alakalı, doğru anahtar kelimelerle reklam vermenizi sağlıyoruz. 

Geniş kapsamlı veya sektörünüzle alakalı olmayan tetikleyici kelimeleri reklamlarınızdan uzak tutarak bütçenizi koruma altına alıyoruz. Anahtar kelime istatistiklerini periyodik olarak takip ederek rekabet gücünüzü artırıyoruz. Bütün bunların ardından, Google Adwords kalite puanlamasını arttırmak için kapsamlı olarak site kalite analizinizi yaparak, olabilecek en iyi puanlamaya sahip olana kadar web sitesi kalitesini geliştiriyoruz. Böylece yüksek kalite puanlarına erişen siteniz için daha az maliyetle daha etkin reklam ve uzun süreli reklam vermenizi sağlıyoruz.

Markanızı tanıtmak, Görsel hafızalarda yer almak, Müşteri çekmek ve işletmenizle ilgili çarpıcı bir mesaj vermek istiyorsanız, Görüntülü Reklam Ağı‘nda reklam yayınlamak size uygun olabilir. Görüntülü reklamlar (örneğin, video reklam vermek veya resimli reklam vermek) çevrimiçi reklam kampanyası performansını gerçekten en üst düzeye çıkarabilir ve müşteriler üzerinde etki yaratabilir.

Sabit resim reklam ya da hareketli banner reklam ya da çeşitli görsellerle hazırlanan reklamlarınızın görünebileceği bir milyondan fazla siteden konularına ve demografik yapılarına göre seçim yaparak görüntülü reklamlarımızın yayınlanacağı web sitelerini belirleyebiliriz.

Google Ads Reklamlarımızın tam olarak hangi web sayfasında yayınlandığını, en fazla tıklama alan ads reklamları ve en düşük maliyetle en yüksek başarıyı sağlayan web siteleri öğrenebilir ve reklam performansını seçilen ağlara göre segmentlere ayırabilir ve bu performansı tek tek Görüntülü Reklam Ağı yerleşimlerinde izleyebiliriz. Böylece, reklamımızın en yüksek performansı ne zaman ve nerede gösterdiğini öğrenebiliriz. Ardından, hedeflememizi ve teklif stratejimizi, yaptığımız harcamalar karşılığında en yüksek getiriyi elde edecek şekilde ayarlayabiliriz.

Google Ads Reklamlarınızı Görüntülü Reklam Ağı web sitelerinde belirli kullanıcı gruplarına gösterebiliriz. Bu kullanıcılardan reklamlarımızla ilgilenenler tıklar ve detay almak isterler. İlgilenen bu kullanıcılar ve sitenizi önceden ziyaret etmiş olan kullanıcılara ulaşmak için yeniden pazarlama kampanyası oluşturabilir veya belirli kategorilere ilgi duyan müşterilere ulaşmak üzere ilgi alanı kategorileri ekleyebiliriz. Sonra da onlara, Google Görüntülü Reklam Ağı‘ndaki başka sitelere göz attıkları sırada alaka düzeyi yüksek mesajlar gösterebiliriz ya da reklamlarınızı başka sitelerde de karşısına çıkarmaya devam edebiliriz.. Bunu yaparken bazı programcılık tekniklerinden faydalanırız ve google ads reklamları için daha etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlarız.

PROMEGAWEB olarak Sizin için facebook reklamları hazırlayabiliriz. Facebook banner reklam tasarımları ve/veya haber kaynağı reklamları ile belirlediğiniz bütçe kadar reklam vermek bunları ölçülebilir analizlerle raporlandırabiliriz. Facebook reklamlarından bağımsız Facebook Beğen çalışması yapabiliriz ve facebook sayfasının beğeni sayısını arttırma yoluyla bir sonraki facebook reklamlarınızın sizin facebook sayfasını beğenen kitlenize ücretsiz yapılabilmesine olanak sağlayabiliriz. Bütün bunlara bağlı olarak web sitenizin trafiğinde gözle görülür artış yaşamaya hazır olun.

Arama motoru optimizasyonu SEO ( Search Engine Optimization) çalışmaları, Google, Yandex, Bing, Yahoo vb. arama motorlarında, web sayfasının arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmak için yaptığımız çalışmalardır. Arama motoru optimizasyonu ile, Google, Yandex, Bing, Yahoo vb. arama motorlarında web sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara yükseltebiliriz

Google ads reklamları veya eski adıyla Google adwords reklamları için sizinle iki farklı şekilde çalışabiliriz.

1. Komisyon Ödemeden Çalışma Yöntemi:

Bu yöntemi seçecek olursanız sizden sadece google ads reklam paneli kurulum ücreti alıyoruz. Gmail hesabınıza yapacağımız kurulum, anahtar kelimelerin tespit edilerek ads reklam paneline girilmesi, hedef kitlenin oluşturulması ve tıklama başı maliyetlerin belirlenerek reklamların başlatılabilecek safhaya getirilmesi hizmetleri de dahil bu google ads reklam paneli için  bir defaya mahsus 750 TL + KDV alıyoruz ve ads paneli size teslim ediyoruz. Bu işlemden sonra sizin google reklam ödeme havuzuna yapmanız gereken ödemeler üzerinden biz komisyon almıyoruz.  Ancak bizden google ads reklam yönetimi konusunda yardım ve destek talep ettiğiniz durumlarda 1 (bir) aylık ücret olarak 500 TL + KDV ücret alıyoruz.

2. Google Ads Reklam Panel Ücreti Ödemeden Sadece Komisyon Ödeyerek  Çalışma Yöntemi:

Bu yöntemi tercih ettiğinizde Hiçbir masraf yapmazsınız ve google ads reklam paneline müdahele etmeniz gerekmeden google ads reklam verme işinizi biz sizin adınıza yönetiriz. Tüm işi biz yaparız ve sizden ads reklam bütçeniz haricinde reklam için her ödeme yaptığınızda google ads reklam bütçenizin %20 si oranında bir hizmet servis bedelini biz alırız.

Google Analytics Logo GOOGLE ANALYTICS LOGO google analytics logo

Arama motorlarında ve sosyal medyada internet reklamı vermek istiyorsanız hemen arayın.